Telefonas: +370 37 312 335
El. paštas: darzelis_linelis@inbox.lt Adresas: Savanorių pr. 236A, Kaunas
Įstaigos iniciatyva vaikams-švietimo pažangos asamblėjoje PrezidentūrojeĮstaigos iniciatyva  vaikams – Švietimo pažangos asamblėjoje Lietuvos prezidentūroje

Š. m. birželio 1 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda atidarė Švietimo pažangos asamblėją, kurioje pristatyti inovatyvūs švietimo projektai ir mokymo iniciatyvos iš visos šalies mokyklų bei švietimo organizacijų. Lietuvos Respublikos Prezidentūros ir partnerių iniciatyva Tarptautinę vaikų dieną surengta Asamblėja siekiama atkreipti dėmesį į vaikų ir jaunimo įtraukimo į švietimo pažangos procesą svarbą. Lietuvos Respublikos Prezidentūra švietimo pažangos asamblėją inicijavo ir organizavo kartu su partneriais VDU Švietimo akademija, EDU Vilnius, „Renkuosi mokyti!“ ir Lietuvos moksleivių sąjunga. Asamblėjoje dalyvavo mokytojai, edukologai, švietimo vadovai ir mokiniai iš visos Lietuvos, buvo pristatyti 42 atrinkti švietimo įstaigų projektai. Iš viso asamblėjai buvo pateiktos 145 projektų paraiškos.

Prezidentūroje iš atrinktų asamblėjai Kauno pažangių švietimo iniciatyvų buvo atrinkta ir 06.01. pristatyta dr. Astos Tamušauskaitės, Kauno l/d „Linelis“ direktorės teikta iniciatyva  – sukurtas, koordinuojamas ir su Kauno l/d „Linelis“ komanda, KTU Vaižganto gimnazija, bei VDU užsienio kalbų katedra vykdomas tarptautinis eTwinning projektas „Darni aplinka – įtraukiojo ugdymo/si įgalinimas“, įtraukęs mokinius ir studentus, bendruomenes iš 60 įvairių lygmenų švietimo organizacijų – darželių, mokyklų, gimnazijų, progimnazijų, Vytauto didžiojo universiteto. Projekto mokymosi partneris – Kauno švietimo inovacijų centras. Projekte, skatinančiame kurti darnias mokymosi aplinkas ne tik švietimo įstaigose, bet ir mokinių tėvelių darbo, kitose darbo bei verslo organizacijose bei veikti jose dalyvauja ugdytiniai, mokytojai, specialistai, vadovai ir švietimo bendruomenės nariai net iš  50 Kauno ir Kauno rajono lopšelių – darželių. Projektą nariai vysto gyvai savo įstaigose, bendradarbiaudami su kitomis įstaigomis ir tinklaveikoje su Kauno miesto ir Kauno rajono, Lietuvos bei 7 šalių užsienio partneriais. 2022 metais surengti 2 respublikiniai projekto renginiai vaikams – prevencija „Vaiko teisės ir pareigos-2022“ ir  fokloro festivalis „Šėltinis-2022m“. Projektas ilgalaikis, tęstinis, truksiantis iki 2025 metų; projekto autorės dr. A. Tamušauskaitės sukurtas universalus projekto dizainas leidžia bet kuriuo metu įsitraukti visiems norintiems nariams iš visos Lietuvos bei visų lygmenų švietimo įstaigų ir mokytis drauge gyvai ir tinklaveikoje.


Naujienos nuotraukos: